Białka- ich nieoceniona rola w utrzymaniu odpowiedniej kondycji Twojej skóry

beauty, young, female-4644113.jpg

Dlaczego mówiąc o starzeniu się skóry, spotykamy się z pojęciem kolagenu?

Kolagen (gr. colla– klej, gennao– rodzic) stanowi rodzinę strukturalnych białek, wytwarzanych przez komórki tkanki łącznej właściwej. Te włókniste struktury stanowią element tkanek oraz narządów, w tym także Twojej skóry. Poznanych i opisanych zostało ponad 28 typów kolagenu występujących się w tkankach ludzkich. Objawy starzenia się skóry, związane są w dużym stopniu z zanikaniem zdolności syntezy włókien kolagenowych.

U osób powyżej 25 roku życia obserwowany jest spadek poziomu kolagenu, którego synteza zatrzymuje się po 60 roku życia. Skutkuje to utratą jędrności i odpowiedniej elastyczności. Dodatkowo, powstawanie zmarszczek skóry związane jest z ubytkiem wody w strukturze kolagenu. Elastyna to kolejne istotne białko w twoim organizmie, odpowiada za wytrzymałość mechaniczną i jędrność skóry. Podobnie jak w przypadku kolagenu, proces syntezy elastyny zostaje spowalniany wraz z wiekiem. Skutkuje to utratą elastyczności i sprężystości skóry.

Jak więc spowolnić proces starzenia się skóry?

W naszym Studio możesz skorzystać z wielu zabiegów, które swoje dobroczynne działanie zawdzięczają obecności struktur pochodzenia białkowego, a także wpływających na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Zabiegi w naszym Salonie istotnie wpłyną na zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny w skórze, a tym samym spowolnią proces jej starzenia.

Czym są peptydy i dlaczego wykorzystujemy je w preparatach kosmetycznych?

Duże rozmiary cząsteczek białek nie są w stanie przenikać w głąb skóry, stąd dobroczynne działanie kosmetyku je zawierające, może być osłabione. Proces hydrolizy białek, a więc ich rozkładu, ma na celu otrzymanie ich mniejszych cząsteczek. Dzięki hydrolizie, otrzymuje się łańcuchy proteinowe w postaci peptydów.

Preparaty kosmetyczne, w składzie których występują niskocząsteczkowe związki białkowe, aminokwasy czy też nośniki tych substancji, stanowią nowoczesne postaci kosmetyków. Ich formuła zapewnia wysoki stopień penetracji substancji w głąb skóry. Peptydy obecne w kosmetykach pielęgnacji gabinetowej, jak i serii produktów pielęgnacji domowej stosujemy w celu stymulacji syntezy kolagenu i elastyny w skórze, niwelowania przebarwień i zmarszczek, a także wygładzenia, regeneracji skóry i usuwaniu zrogowaciałych komórek naskórka.

Niezwykłe właściwości peptydów i białek wykorzystywane są przez firmę Estgen, których skuteczności możesz doświadczyć na własnej skórze korzystając z usług w naszym Studio, a także poprzez zakup produktów pielęgnacji domowej.

Nie tylko preparaty pielęgnacji domowej i gabinetowej, ale także profesjonalne zabiegi utrzymujące twoją skórę w odpowiedniej kondycji

W naszym salonie możesz skorzystać z zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej wpływających na syntezę kolagenu i elastyny w skórze. Zabiegi, które szczególnie polecamy w naszym salonie to zabieg z wykorzystaniem fal radiowych, radiofrekwencja mikroigłowa, a także mezoterapia mikroigłowa. Podczas zabiegów pobudzane są naturalne procesy regeneracyjne skóry, które stymulują fibroblasty do syntezy niezbędnych dla naszej skóry włókien strukturalnych.

Warto zapoznać się ponadto z ofertą zabiegów wykorzystujących wykorzystujących osocze bogatopłytkowe. Celem przeprowadzonego zabiegu jest stymulacja angiogenezy, a także pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Jednym z możliwych do uzyskania efektów zabiegu jest redukcja blizn potrądzikowych, spłycenie zmarszczek, a także zmniejszenie obrzęków i rumienia. Poznane jest także zastosowanie tych białek na skórę głowy, w celu redukcji łysienia.

Jakie jeszcze zabiegi z wykorzystaniem białek oferujemy?

Toksyna botulinowa (z łac. botulus, kiełbasa), określana także jako jad kiełbasiany, to należąca do neurotoksyn, substancja o budowie białkowej często wykorzystywana w naszym Studio.Jad kiełbasiany wykazuje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauk, w tym także w medycynie estetycznej. Za jej produkcję odpowiadają szczepy bakterii beztlenowych i przetrwalnikujących z rodzaju Clostridium. Kluczowe działanie toksyny botulinowej, polega na hamowaniu uwalnianiu acetylocholiny do szczeliny synaptycznej zakończeń nerwowych w mięśniach i autonomicznych gruczołach zewnątrzwydzielniczych. Mechanizm ten skutkuje osłabieniem i paraliżem mięśni. Popularność Botoxu ® w zabiegach medycyny estetycznej, wiąże się z jego skutecznością i szerokim zakresem zastosowań. Wstrzykiwany do mięśni docelowych preparat, skutecznie niweluje zmarszczki i bruzdy, unosi opadające powieki, czy kąciki ust, a także wygładza kontur twarzy.

Dodatkowe wskazówki wpływające na opóźnianie procesu starzenia się skóry:
  • stosuj zbilansowaną dietę. Spożywaj produkty bogate w Witaminy A, C, E
  • unikaj używek
  • nie poddawaj się bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV i stosuj filtry przeciwsłonecze przez CAŁY ROK
  • unikaj stresu
  • stawiaj na aktywność fizyczną

Autor: mgr Kinga Faruga

Scroll to Top